POTMĚ 2019

„…každý z nás se někdy ocitne potmě,…  ale co když se POTMĚ ocitneme napořád…?“
Hlavní rubrika: Pacov
Rubriky: Pacov, Proběhlo
Datum zveřejnění: 20. května 2019

Představte si, že jste se ocitli v úplné tmě… ve světě, kde zmizelo všechno světlo….

A právě v takovéto tmě se ocitli žáci 9. ročníku ZŠ Pacov při zážitkovém semináři POTMĚ.. aneb, když tě vedou smysly, který jsme ve spolupráci s  TyfloCentrem Jihlava, o.p.s., připravili ve čtvrtek 16. května 2019.

Žáci si vyzkoušeli, jaký je život bez zraku. Bez smyslu díky němuž přijímáme nejvíce informací. Jaké je řídit se pouze hmatem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu. Pokusili jsme se  alespoň zčásti zprostředkovat reálný život nevidomých lidí. Poradili  zásady kontaktu a vhodně nabídnuté pomoci nevidomému člověku.

Seminář byl realizován ve dvou částech.

 V první části vše probíhalo potmě.

 Probudili jsme  ostatní smysly, pohmatem a pomocí čichu rozpoznali předměty každodenní potřeby. Vyzkoušeli  si jak složité je se najíst nebo nalít obyčejnou vodu. Zkusili si pohyb v neznámém prostoru s doprovodem průvodce.

V druhé části jsme ukázali zařízení a předměty, které nevidomí používají v běžném životě. Vysvětlili zásady průvodcovství a kontaktu se slabozrakým a nevidomým člověkem.

Součástí semináře byla beseda s nevidomou paní Limberkovou, která nám zprostředkovala svou osobní zpověď, vysvětlila práci vodících psů  a popsala jejich dlouhou cestu až k nevidomému majiteli.

Cílem semináře bylo odstranění bariéry mezi veřejností a zrakově postiženými lidmi a vzdělání v kontaktu s nimi.

Celá vybraná částka putovala na pomoc nevidomým do TyfloCentra Jihlava, o.p.s.

Aktuální akce

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Pro více informací klikněte na den.

×