Projekt Poselství Vánoc 2019

„Život jsme dali darem, naučme se být darem pro druhé.“                                                                                                     (V. Kodet)
Hlavní rubrika: Pacov
Rubriky: Pacov, Proběhlo, Akce ve spolupráci
Datum zveřejnění: 3. ledna 2019

Právě skončilo jedno z nejkrásnějších období v roce… Vánoce. Doba naděje, radosti a lásky. Doba, kdy je dobré si připomenout, že i my můžeme udělat něco hezkého pro druhé.  Každý zvlášť po svém, anebo třeba všichni společně. A právě touto myšlenkou byl inspirován i náš projekt „Poselství Vánoc“. Skládal se ze dvou částí.

První část projektu s názvem „Vánoční stromek pro všechny“ byla určena, jak napovídá sám název, všem. Chtěli jsme přispět k navození té pravé vánoční atmosféry na zámeckém nádvoří a také jen tak pro radost a potěchu oka, jsme ve spolupráci s městem Pacov připravili 24 stromečků, které byly připraveny k ozdobení. Do zdobení se zapojili: CMŠ Jonáš, MŠ Jatecká, MŠ Za Branou, ZŠ Pacov, ZUŠ Pacov, SVČ Síť, RC Sovička, DD Pacov, Centrum Lada. Každá skupina si ozdobila stromeček originálními vlastnoručně vyrobenými vánočními ozdobami.

            Druhou částí projektu „Vánoční přání pro tebe“ jsme chtěli potěšit naše seniory v domovech důchodců v Pacově a v Proseči u Pošné. Pro nás všechny je adventní období čas, kdy se scházíme se svými nejbližšími…, ale kousek od našich domovů se často nachází lidé, pro něž období svátků často bývá spíše časem prázdnoty než radosti. Rozhodli jsme se to alespoň trochu změnit. Ve spolupráci se Základní školu Pacov, kde žáci připravili sto šedesát přání pro klienty DD Pacov a DD Proseč u Pošné. Aby přání byla co nejvíce osobní, dostali žáci seznam konkrétních jmen seniorů z DD. Každý žák, zapojený do projektu, si vybral jméno seniora a pro něj vyrobil a napsal osobní vánoční přání. Tato přání byla zástupci ze ZŠ předána v domovech poslední týden před Vánoci. Věříme, že je potěšila. Tímto bychom také chtěli poděkovat všem žákům a pedagogům, kteří se rozhodli do projektu zapojit.  Věříme, že vyrobená přáníčka přinesla hodně radosti a dobrý pocit, že na ně někdo myslí.

Tímto všem, kdo se zapojil do projektu „Poselství Vánoc“ děkujeme za originalitu, kreativitu a snahu udělat něco pro druhé.

Přejeme Vám tedy, aby nejen začátek nového roku, ale celý rok 2019 byl pro Vás něčím neobyčejný a originální… možná tím, že se budeme učit být darem pro druhé.

Aktuální akce

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Pro více informací klikněte na den.

×