S Misijním klubkem ke sv. Mikuláši

Kdo chodí večer 5. prosince asi každý ví. Ale my se dozvěděli o sv. Mikuláši mnohem víc, a nejen o něm...
Hlavní rubrika: Pacov
Rubriky: Pacov, Proběhlo
Datum zveřejnění: 3. prosince 2018

V sobotu 1. 12. 2018 se konala Pouť misijních klubek ke sv. Mikuláši. Také my, malí i velcí, z Misijního klubka v Pacově, jsme se rozhodli na pouť vyrazit. Sraz jsme měli před 7:00 na vlakovém nádraží v Pacově. I přes to, že do rána napadl první sníh, podařilo se přijít i přijet všem na nádraží včas. Horší to už bylo s naším vlakem, který díky počasí nabral 20 min. zpoždění. A tak začalo to pravé putovní dobrodružství. Trochu nám byla při čekání zima, ale zahřáli jsme se pohybem. Trochu jsme se báli, zda stihneme přestup v na rychlík v Táboře, ale zase ne tak moc, vždyť i to se dá nějak vyřešit. Prostě bychom jeli dalším spojem J. Vše ale dobře dopadlo, neumrzli jsme a vlak v Táboře stihli.

Do Českých Budějovic jsme dorazili po deváté hodině a měli asi půl hodiny na to, abychom se přesunuli do katedrály sv. Mikuláše. Zde jsme se nejdříve dozvěděli spousty zajímavostí o sv. Mikuláši, kdo byl a co dobrého vykonal, prohlédli si katedrálu, dokonce i zákoutí, kam se normálně nepodíváme a poté společně prožili s otcem Vojtěchem mši svatou. Rádi vzpomínáme na to, jak jsme se stali součástí hudebního doprovodu při mši svaté a pomocí drobných hudebních nástrojů jsme doprovázeli zpěv a hru na kytaru, jak jsme poznali 6 misionářů z různých zemí Evropy, nebo jak každý z nás dostal zlaté jablko. Také velkou radost nám udělali kamarádi z Misijního klubka Klokoty, kteří nám ušili 5 maňásků, 5 zástupců jednotlivých kontinentů. A to zdaleka nebylo všechno!

Odpoledne byl pro malé poutníky připraven další program plný her, muziky i zábavného tvoření. Ozdobili jsme si perníkového Mikuláše, zazpívali zvesela s hudebními nástroji, vyrobili malého Ježíška, posílali si klubíčko přání (pro nás i pro děti z Afriky) a dozvěděli se mnoho zajímavého o pěti kontinentech a jejich obyvatelích.  Pak jsme společně zabalili dárky na Misijní jarmark a společně shlédli animovaný film o sv. Mikuláši.

Čas se nachýlil a my se vydali zpět na vlakové nádraží. Cestou domů jsme hráli různé společenské hry, takže nám cesta utekla jako voda.

A co si kromě dárečků z poutě odnášíme? Že to nemusí být jen sv. Mikuláš, kdo může obdarovávat.

Může to být každý z nás!

Aktuální akce

Síť kemp 2019 Středisko Pacov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Pro více informací klikněte na den.

×