Děkování Ježíškovi v Pelhřimově 2018

Společně jsme vyslechli příběh s názvem „Balíček“ od Br. Ferrera, ve kterém jsme si připomněli, že ani tak nezáleží na tom, co jsme objevili ve svých dárcích, ale především na tom, že byly darovány s láskou. 
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 26. 12. 2018

             Ve středu 26. 12. 2018 jsme se sešli malí i velcí v kostele sv. Bartoloměje v Pelhřimově, abychom  společně nejen poděkovali za dárky, které jsme našli pod stromečkem, ale abychom se o svou vánoční radost podělili s druhými.

           Po úvodní písni Pojďme všichni k jesličkám  nás v kostele přivítal P. Martin Brácha. S dětmi a dospělými jsme vytvořili společnou kapelu tím, že si každý, kdo chtěl, mohl zapůjčit některý z orfových nástrojů a doprovázet další naše společné zpívání koled, a tak se i aktivněji zapojit.

       Společně jsme vyslechli příběh s názvem „Balíček“ od Br. Ferrera, ve kterém jsme si připomněli, že ani tak nezáleží na tom, co jsme objevili ve svých dárcích, ale především na tom, že byly darovány s láskou.  A to je důvod k našemu poděkování, že v každém dárku, který jsme našli pod stromečkem, byl ukryt kousek lásky, nejen našich rodičů....

             Někteří z malých účastníků dokonce přišli zazpívat svoji oblíbenou koledu anebo nás potěšit vánoční básničkou. Odměnou jim byl potlesk všech posluchačů.

Děti si pak mohly napsat anebo namalovat na hvězdu z papíru, za co všechno chtějí Ježíškovi poděkovat. Rodiče je při této činnosti doprovázeli zpěvem koled. Potom děti svou hvězdu položily před jesličky v místním kostele. Celé společenství se přesunulo před dveře kostela, kde na nás na všechny již čekalo překvapení. Potkali jsme „svatou rodinu“ -  Josefa a Marii s děťátkem, které nám ochotně ztvárnila jedna místní rodina. Pak si každý mohl ještě rozsvítit prskavku a společně jsme si zazpívali píseň Narodil se Kristus Pán. A na cestu domů si každý ještě mohl vzít perníček, který nám s láskou a ochotou upekly a krásně nazdobily místní maminky.

         Velmi bych chtěla touto cestou poděkovat všem, kdo přišli společně s námi poděkovat Ježíškovi a zazpívat si s druhými koledy. Věřím, že jsme věnovali kousek času a radosti i sobě navzájem, a tak jsme mohli obohatit jeden druhého. I to byl vánoční dárek s kouskem lásky, který rozehřívá srdce a maluje úsměvy do tváří lidí.

Aktuální akce

Výlet do Českých Budějovic Středisko Pelhřimov
Letní tábor - Bude to cirkus Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Pro více informací klikněte na den.

×