Děkování Ježíškovi v Pelhřimově 2018

Společně jsme vyslechli příběh s názvem „Balíček“ od Br. Ferrera, ve kterém jsme si připomněli, že ani tak nezáleží na tom, co jsme objevili ve svých dárcích, ale především na tom, že byly darovány s láskou. 
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 26. 12. 2018

             Ve středu 26. 12. 2018 jsme se sešli malí i velcí v kostele sv. Bartoloměje v Pelhřimově, abychom  společně nejen poděkovali za dárky, které jsme našli pod stromečkem, ale abychom se o svou vánoční radost podělili s druhými.

           Po úvodní písni Pojďme všichni k jesličkám  nás v kostele přivítal P. Martin Brácha. S dětmi a dospělými jsme vytvořili společnou kapelu tím, že si každý, kdo chtěl, mohl zapůjčit některý z orfových nástrojů a doprovázet další naše společné zpívání koled, a tak se i aktivněji zapojit.

       Společně jsme vyslechli příběh s názvem „Balíček“ od Br. Ferrera, ve kterém jsme si připomněli, že ani tak nezáleží na tom, co jsme objevili ve svých dárcích, ale především na tom, že byly darovány s láskou.  A to je důvod k našemu poděkování, že v každém dárku, který jsme našli pod stromečkem, byl ukryt kousek lásky, nejen našich rodičů....

             Někteří z malých účastníků dokonce přišli zazpívat svoji oblíbenou koledu anebo nás potěšit vánoční básničkou. Odměnou jim byl potlesk všech posluchačů.

Děti si pak mohly napsat anebo namalovat na hvězdu z papíru, za co všechno chtějí Ježíškovi poděkovat. Rodiče je při této činnosti doprovázeli zpěvem koled. Potom děti svou hvězdu položily před jesličky v místním kostele. Celé společenství se přesunulo před dveře kostela, kde na nás na všechny již čekalo překvapení. Potkali jsme „svatou rodinu“ -  Josefa a Marii s děťátkem, které nám ochotně ztvárnila jedna místní rodina. Pak si každý mohl ještě rozsvítit prskavku a společně jsme si zazpívali píseň Narodil se Kristus Pán. A na cestu domů si každý ještě mohl vzít perníček, který nám s láskou a ochotou upekly a krásně nazdobily místní maminky.

         Velmi bych chtěla touto cestou poděkovat všem, kdo přišli společně s námi poděkovat Ježíškovi a zazpívat si s druhými koledy. Věřím, že jsme věnovali kousek času a radosti i sobě navzájem, a tak jsme mohli obohatit jeden druhého. I to byl vánoční dárek s kouskem lásky, který rozehřívá srdce a maluje úsměvy do tváří lidí.

Aktuální akce

Letní tábor - Bude to cirkus Středisko Pelhřimov
Letní pobytový tábor Ararat 2019 Středisko Pelhřimov
Farní tábor Středisko Pelhřimov
Letní ministrantský tábor 2019 Středisko Pelhřimov
Klíče od pevnosti Boyard Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Pro více informací klikněte na den.

×