Dětský zimní karneval v Pelhřimově 2019

Ani třeskutý mráz lednového týdne nás neodradil od společného reje masek inspirovaného zimou a vše co k ní patří. Zavítali mezi nás andělé z nebe, sněhuláci, princezny Elsy, sobové, vlci, lední medvědi i tučňáci. Nechyběl ani prohrnovač sněhu, pokud bychom snad zapadli…. Potěšil nás i krásný vánoční stromeček, který si odnesl cenu za nejlepší masku v kategorii předškolních dětí.
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 20. 1. 2019

Po příchodu většiny účastníků jsme odstartovali karneval představením masek podle kategorií od předškolních až po ty školou povinné. Kromě dětí jsme mohli i nalézt pečlivě zamaskované celé rodiny. Jim patří velký obdiv, že jsou dětem krásným příkladem. Během celého odpoledne se střídalo tancování s několika soutěžemi: obíhali jsme židličky a včas se snažili usednout na tu zrovna prázdnou, zažili jsme netradiční běh na prknových lyžích a ujistili jsme, že to není tak jednoduché, zvlášť když jsme na nich nebyli sami. Na závěr proběhli soutěže i pro mlsouny. Pro ty, co si chtěli odpočinout, byl připraven koutek zimních omalovánek. Nikdo hlady ani žízní nestrádal, díky drobnému občerstvení, které mnozí přinesli na společný stůl.

Pokud si někdo chtěl odnést památku v podobě fotografie ihned, měl tuto možnost v originálním foto koutku plného vloček a zimních barev.

V průběhu karnevalu k nám dorazila i výprava z dalekého severu na sáních a obohatila program krátkým vtipným a zpěvným vystoupením.

Jako vždy to neměla porota jednoduché, ale většina se shodla ocenit masku v podobě vánočního stromečku. V kategorii prvního stupně ZŠ porotu učaroval kostým vlka a v kategorii druhého stupně ZŠ si odnesli odměnu postavy z ledového království.

Karneval by se neuskutečnil bez mnohých pomocníků, kteří jak v sobotu i v neděli ladili poslední detaily a provázeli nás celým programem. Děkuji za podporu i farnosti Pelhřimov a snad jsme trochu pozitivně „okořenili“ poobědové nedělní odpoledne.

Aktuální akce

Výlet do Českých Budějovic Středisko Pelhřimov
Letní tábor - Bude to cirkus Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Pro více informací klikněte na den.

×