Florbalový turnaj ve Veselí

Letos přibyla na turnaji i novinka v podobě exhibičního zápasu mezi nejlepším mužstvem  kategorie SŠ a zdejšími přítomnými kněžími. Bylo na co se dívat….
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 22. 2. - 23. 2. 2019

Jedním z vrcholů zájmového kroužku florbalu byla účast na dvoudenním florbalovém turnaji, který se tentokrát konal ve Veselí nad Lužnicí. Turnaj se konal ve 3 kategoriích. V rámci kroužku se nám podařilo jen obsadit jednu kategorii – 2. stupeň ZŠ, ale o to více jsme se „prali. Jak to všechno dopadlo?

První den, v pátek po příjezdu, jsme se zdárně zaregistrovali, slavili ve společenství ministrantů a zdejších farníků mši svatou a po ní jsme upokojili i své hladové žaludky. Po večeři v teplém farním sále, jsme se rozdělili do dvou větších skupin a vyslechli jsme krátké povídání o službě ministranta. Aby nám příliš nezatuhly nohy, organizátoři si pro nás připravili nejrůznější úkoly ve večerním městě. Tak zvaný „lov zážitků“ s mapou města nás patřičně rozhýbal. Bylo zajímavé slyšet od zdejších lidí odpovědi na otázku: „Kdo je to ministrant“, či hledat místní PSČ na cedulkách obchodů. Mráz nám zdárně pomáhal, že jsme nikde dlouho nestáli a snažili se hýbat, co to šlo. V 21:30 téměř po hodině hry jsme dorazili a následovalo seznámení s výsledky, včetně promítání jednoho z úkolů – společné foto soutěžních skupinek.

Ještě před spánkem, který jsme trávili na místě, kde budeme za pár hodin zápolit, čili ve sportovní hale, jsme vytáhli své florbalové hole a nacvičovali poslední taktickou hru. Následovala společná modlitba s děkováním a odebrali jsme se do svých spacáků, pokud jsme je někde nazapomněli J.

O budíček se nám postarala zdejší klimatizační jednotka, a že těch budíčků přes noc bylo…Ke snídani jsme zbaštili buchet, co hrdlo ráčí a již při ní se sjížděli další sportovci. Rázem nás bylo dvakrát více. Těsně před startem jednotlivých zápasů proběhlo veřejné losování do skupin, toto mohli ovlivnit samotní kapitáni jednotlivých mužstev.

Celé florbalové zápolení probíhalo v pravé sportovní atmosféře, kde nechyběly výhry, prohry, ani remízy. Ke zhlédnutí byly fair-play souboje, emoce hráčů i fanoušků. Turnaj probíhal v hale na dvou hřištích, kde mezi sebou soupeřilo celkem 22 týmů. V poledne jsme poobědvali a doplnili síly ve školní jídelně. Celkových výsledků jsme se dočkali již po 15:00 odpoledne a to už jsme věděli, že letos si ani ten diplom nepřivezeme, o to větší nadšení a přesvědčení do dalšího roku, kdy chceme být lepší a na sobě více pracovat. Letos přibyla na turnaji i novinka v podobě exhibičního zápasu mezi nejlepším mužstvem  kategorie SŠ a zdejšími přítomnými kněžími. Bylo na co se dívat….

Gratulujeme tedy výhercům, děkujeme organizátorům za věnovaný čas i námahu a našim věrným fanouškům slibujeme, že to snad příště bude lepší.

Aktuální akce

Letní tábor - Bude to cirkus Středisko Pelhřimov
Letní pobytový tábor Ararat 2019 Středisko Pelhřimov
Farní tábor Středisko Pelhřimov
Letní ministrantský tábor 2019 Středisko Pelhřimov
Víkendovka Misijního klubka 2019 Středisko Pelhřimov
Misijní pouť Klokoty Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Pro více informací klikněte na den.

×