Jarní víkendovka Ararat 2022

Ráno po rozcvičce a snídani si děti vyzkoušely obrácené workshopy, a tak se i nesportovci dostali k fotbalu a netanečníci k tanci. 
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 25.3. - 27. 3. 2022

Už téměř tradičně se opět setkali děti i vedoucí letního tábora Ararat na jarní víkendovce v Nové Cerekvi. Po páté hodině odpoledne, kdy na faru dorazili všichni účastníci plní očekávání a radosti ze znovushledání, jsme si oživili jména a záliby ostatních pomocí seznamovacích her. Po večeři byla dětem představena celovíkendová hra na vrahy a také jsme se o sobě dozvěděli více pomocí hry Bingo – čísla však byla nahrazena zájmy a vlastnostmi. Měli jsme tak možnost zjistit, kdo má rád suši či kdo byl někdy v Krkonoších. Večer jsme si ještě promítli videa a fotky z předešlých táborů a po modlitbě už děti zalehly do svých spacáků.

Ráno po rozcvičce a snídani si děti vyzkoušely obrácené workshopy, a tak se i nesportovci dostali k fotbalu a netanečníci k tanci. Děti tak mohly zjistit, že i to, co považovaly za nezajímavé, může být zábava. Na dalších stanovištích střílely z luku či skládaly origami.

Před obědem si pomocí běhací hry děti vystavěly město s radnicí, univerzitou, kostelem a měšťanskými domy. Odpoledne měli starší účastníci možnost zahrát si aktivity i tzv. deaktivity, při nichž předváděli pomocí pantomimy i složitější věci, než jsou v klasických aktivitách. Pro mladší účastníky byl připraven závod pásových tanků, při kterém se prověřila zručnost, a poté i běhací hra na postřeh.

Dále na programu byla vědomostní soutěž. Malí i velcí porovnali své vědomosti a ve skupinkách, kde nechyběli ani vedoucí, si zasoutěžili o body. Po večeři bylo dramatické okénko, ve kterém se děti převtělily do herců a hereček a zahrály ostatním účastníkům divadelní večerníček.

Balení zavazadel probíhalo hned v neděli ráno a mezi úklidem fary a mší zbyl ještě čas na společnou fotografii a hru To nebo to. Po mši už proběhlo jen velké loučení a návrat domů. Celá akce v duchu přátelství a společných vzpomínek se vydařila a na letním táboře Ararat třeba na viděnou!

Aktuální akce

Škola čar a kouzel Středisko Pelhřimov
Letní tábor Ararat 2022 Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Pro více informací klikněte na den.

×