Předávání Betlémského světla

V Betlémě zazářilo světlo. Děkujeme skautům, že díky nim mohlo zazářit i v Pelhřimově. Kéž o letošních Vánocích zazáří světlo také v našich srdcích a našich domovech.
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 22. 12. 2018

V sobotu 22. 12. proběhlo slavnostní předání světla, které bylo zažehnuto v dalekém Betlémě. Celá akce začala v Pelhřimovském kostele svatého Bartoloměje při mši svaté, odkud pak také vycházel průvod se světlem v čele, který mířil ke kostelu svatého Kříže – tedy ke Kalvárii. Průvod přivítali u kalvárie dva mladí trubači krásným slavnostním pochodem.

Ještě před tím, než bylo světlo předáno široké veřejnosti, promluvili krátce zástupci skautů Pelhřimov a také místní farář p. Sláčík. Zazněly myšlenky o tom, že světlo z Betléma může být symbolem světla v nás samých, a že kamkoli přijdeme, můžeme i my toto pomyslné světlo rozdávat. A protože i hudba je takovým malým světlem a spojuje lidi, nechybělo krátké hudební vystoupení z řad skautů – zazněly adventní písně v doprovodu dud a violy, a pár písní v podání sboru Ten Sing Pelhřimov. P. Sláčík pak krátkou modlitbou předešel to, na co všichni netrpělivě čekali – tedy rozsvěcení lucerniček a svíček, které si s sebou lidé přinesli, aby jim betlémské světlo zářilo i v jejich domovech.

Aktuální akce

Letní tábor - Bude to cirkus Středisko Pelhřimov
Letní pobytový tábor Ararat 2019 Středisko Pelhřimov
Letní ministrantský tábor 2019 Středisko Pelhřimov
Pobytový víkend Ararat Středisko Pelhřimov
Výlet VIDA Brno Středisko Pelhřimov
Prázdninové deskohraní Středisko Pelhřimov
Promítání životopisného filmu Středisko Pelhřimov
Večerní úterní deskohraní Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Pro více informací klikněte na den.

×