Pobytový víkend Ararat

Pohybový workshop tance,  velice oblíbený dračák, malování květináčů.  Milovníci hudby pak ocenili především hru na boomwhackers...
Hlavní rubrika: Proběhlo
Rubriky: Proběhlo, Pelhřimov
Termín konání kroužku: 8. 3. - 10. 3. 2019

Na letošní Pobytový víkend Ararat,  přijelo 16 účastníků ve věku 6-16 let, kteří byli nebo ještě jsou pravidelnými účastníky letního tábora Ararat.

V pátek jsme zahájili program seznamovacími hrami, abychom si oživili jména a případně i poznali někoho nového. Po večeři nás čekalo další seznamování, tentokrát jsme se ale zaměřili na větší detaily. Zjistili jsme, jaký je náš oblíbený zpěvák nebo spisovatel, ale také barvu kartáčku nebo měsíc narození. V této hře měli velkou výhodu především ti, kteří měli mezi účastníky sourozence. Hra všechny moc bavila a hodně jsme se u ní nasmáli. Zatímco mladší účastníci měli možnost si poslechnout vyprávění na dobrou noc a ulehnout ke spánku, starší strávili ještě nějakou chvíli společným sdílením.

Sobotu jsme započali ranní rozcvičkou, při které nechyběl ani indiánský pokřik Umapajája, který nás už dlouhá léta provází a je velmi oblíbený. Po snídani jsme si zahráli další z oblíbených her Pašeráci, při které jsme se pořádně proběhli a zahřáli. Samozřejmě nemohl chybět ani fotbal nebo hra na tichošlápka.

Kdo měl ještě dostatek energie, mohl si po poledním klidu zahrát bitvu s papírovými koulemi. Zbytek sobotního odpoledne se nesl v duchu workshopů. Dětem jsme nabídli pohybový workshop tance, ale kluci si také zahráli velice oblíbený dračák, kterého se nemohli dočkat. Účastníci, kteří rádi tvoří, si mohli pomalovat květináč a zasít řeřichu. Milovníci hudby pak ocenili především hru na boomwhackers. Po večeři jsme se pokoušeli namalovat písničku tak, aby ji náš tým poznal a zazpíval dřív než tým protihráčů. Na závěr dne jsme za celý pobyt poděkovali společnou modlitbou.

V neděli jsme si po snídani sbalili zavazadla a společně uklidili faru. Také jsme se zúčastnili nedělní mše, po které následoval oběd a loučení.

Myslím si, že se akce velmi vydařila, všichni jsme si ji užili a domů jsme odjížděli v dobré náladě a natěšení na další společné setkání.

R. Jarošová

 

Aktuální akce

Letní tábor - Bude to cirkus Středisko Pelhřimov
Letní pobytový tábor Ararat 2019 Středisko Pelhřimov
Letní pobyt předškoláčků Středisko Veselí nad Lužnicí
Příměstský pobyt Pod věží Středisko Veselí nad Lužnicí
FARNÍ CAMP 2019 Středisko Veselí nad Lužnicí
Síť kemp 2019 Středisko Pacov
Farní tábor Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Pro více informací klikněte na den.

×