Světélková slavnost v Pacově 2018

Tak jako každý rok jsme se sešli v prvních listopadových dnech, abychom společně vzpomněli na naše blízké, kteří již nejsou mezi námi, ale i na ty, na které již nikdo nepamatuje.
Hlavní rubrika: Proběhlo
Rubriky: Proběhlo, Pacov
Datum zveřejnění: 2. listopadu 2018

Celý týden jsme se s dětmi na tuto slavnost pečlivě připravovali. Vyrobili jsme si lucerničky, svoje prosby a modlitby za naše prarodiče napsali na lampión vzpomínek a vysvětlili si, proč si Památku všech věrných zemřelých připomínáme.

Světélková slavnost začala požehnáním otce Jaroslava, který nám posvětil naše lucerničky, dušičkové věnce a lampión vzpomínek. Poté jsme procházeli hřbitovem, svítili na cestu našimi lucerničkami a zapalovali světélka na opuštěných hrobech. Lucerničky ve tmě pěkně zářily, osvětlovaly nám cestu a vytvářely tu pravou dušičkovou atmosféru. Cestou jsme se zastavili u kříže ve staré části hřbitova a u kněžského hrobu, kde jsme se společně pomodlili, položili věnce a zapálili svíčku. Celou slavnost jsme zakončili vypuštěním lampiónu vzpomínek. Byl to pro nás všechny, zvláště pro děti, velký zážitek, když lampión se začal pomalu vznášet k nebi.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří přišli, aby s námi tuto slavnost prožili. Všichni malí i velcí z CMŠ Jonáš a SVČ Síť, středisko Pacov.

Aktuální akce

Letní tábor - Bude to cirkus Středisko Pelhřimov
Letní pobytový tábor Ararat 2019 Středisko Pelhřimov
Síť kemp 2019 Středisko Pacov
Letní ministrantský tábor 2019 Středisko Pelhřimov
Pobytový víkend Ararat Středisko Pelhřimov
Výlet VIDA Brno Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Pro více informací klikněte na den.

×