Světélková slavnost v Pacově 2019

Tak jako každý rok jsme se sešli v prvních listopadových dnech, abychom společně vzpomněli na naše blízké, kteří již nejsou mezi námi, ale i na ty, na které již nikdo nepamatuje.
Hlavní rubrika: Proběhlo
Rubriky: Proběhlo, Pacov
Datum zveřejnění: 1. listopadu 2019

Celý týden jsme se s dětmi na tuto slavnost pečlivě připravovali. Vyrobili jsme si lucerničky, svoje prosby a modlitby za naše prarodiče napsali na lampión vzpomínek a vysvětlili si, proč si Památku všech věrných zemřelých připomínáme.

Světélková slavnost začala požehnáním otce Jaroslava, který nám posvětil naše lucerničky, dušičkové věnce vyrobené z kaštanů a šípků a lampión vzpomínek. Poté jsme procházeli hřbitovem, symbolicky svítili na cestu dušičkám a zapalovali světélka na opuštěných hrobech. Lucerničky ve tmě pěkně zářily, osvětlovaly nám cestu a vytvářely tu pravou dušičkovou atmosféru. Cestou jsme se zastavili u kříže ve staré části hřbitova a u kněžského hrobu, kde jsme se společně pomodlili, položili věnce a zapálili svíčku. Celou slavnost jsme zakončili vypuštěním lampiónu vzpomínek. První nám shořel, ale ten druhý už krásně vzlétl k nebi a s ním i naše vzpomínky na zemřelé. Byl to pro nás všechny, zvláště pro děti, velký zážitek, když lampión se začal pomalu vznášet k nebi! A samozřejmě i to, když začal znenadání hořet :).

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří přišli, aby s námi tuto slavnost prožili. Všichni z Misijního klubka SVČ Síť a všichni malí i velcí z CMŠ Jonáš.

Aktuální akce

Příměstský tábor II. Středisko Veselí nad Lužnicí
Letní tábor JUMANJI Středisko Pelhřimov
Letní pobyt Dolní Dvůr Středisko Veselí nad Lužnicí
Letní tábor: Olympijské hry Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Pro více informací klikněte na den.

×