Světélková slavnost v Pacově 2019

Tak jako každý rok jsme se sešli v prvních listopadových dnech, abychom společně vzpomněli na naše blízké, kteří již nejsou mezi námi, ale i na ty, na které již nikdo nepamatuje.
Hlavní rubrika: Proběhlo
Rubriky: Proběhlo, Pacov
Datum zveřejnění: 1. listopadu 2019

Celý týden jsme se s dětmi na tuto slavnost pečlivě připravovali. Vyrobili jsme si lucerničky, svoje prosby a modlitby za naše prarodiče napsali na lampión vzpomínek a vysvětlili si, proč si Památku všech věrných zemřelých připomínáme.

Světélková slavnost začala požehnáním otce Jaroslava, který nám posvětil naše lucerničky, dušičkové věnce vyrobené z kaštanů a šípků a lampión vzpomínek. Poté jsme procházeli hřbitovem, symbolicky svítili na cestu dušičkám a zapalovali světélka na opuštěných hrobech. Lucerničky ve tmě pěkně zářily, osvětlovaly nám cestu a vytvářely tu pravou dušičkovou atmosféru. Cestou jsme se zastavili u kříže ve staré části hřbitova a u kněžského hrobu, kde jsme se společně pomodlili, položili věnce a zapálili svíčku. Celou slavnost jsme zakončili vypuštěním lampiónu vzpomínek. První nám shořel, ale ten druhý už krásně vzlétl k nebi a s ním i naše vzpomínky na zemřelé. Byl to pro nás všechny, zvláště pro děti, velký zážitek, když lampión se začal pomalu vznášet k nebi! A samozřejmě i to, když začal znenadání hořet :).

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří přišli, aby s námi tuto slavnost prožili. Všichni z Misijního klubka SVČ Síť a všichni malí i velcí z CMŠ Jonáš.

Aktuální akce

TOPinKA Středisko Pacov
Farní dětský karneval Středisko Veselí nad Lužnicí
Ikonopisecký kurz Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Pro více informací klikněte na den.

×