V pondělí jsme se sešli v Radovně, kde jsme si ke svým jménům přidali přezdívky a ty si několikrát zopakovali. Další dny už se nám nestalo, že bychom si nepamatovali některé jméno. Po seznamování měli táborníci za úkol naplánovat oběd – potraviny, cenu a potřebný čas na uvaření. Po domluvě se jedna skupina vydala na nákup a ostatní začali malovat na bílé vaky. Děti si uvařily moc dobré špagety a následně mohly jít ven na soutěže a hry.
V úterý jsme se vydali na výlet do Tábora do bazénu. Vzali jsme to příjemnou ranní procházkou okolo Jordánu až jsme dorazili ke koupališti. Do bazénů jsme chodili postupně a když někdo nechtěl, tak si jen namáčel nohy v brouzdališti nebo hrál karty. K obědu jsme si dali pizzy a vyrazili zpátky do Pacova. Hodinu času jsme zaplnili zmrzlinou a hraním her uvnitř Radovny.
Středa byla hlavně ve znamení tvoření. Ráno si mimoni nabarvily plátna podkladovou vrstvou a těšili se na odpoledne na další krok. Protože bylo velké horko, tak jsme co nejvíce času trávili v parku ve stínu a chladnu. Na oběd jsme si došli do Láskominy a s plným břichem vyrazili do parku dokončit malování obrazů. Pomocí balónků a šipek nám vznikli krásné originální obrazy.
Předposlední den jsme si přivstali a sešli se na vlakovém nádraží. Odtud jsme vyrazili směr Jihlava do zábavného centra Robinson. Měli jsme spoustu času si užít prolézačky, skluzavky a jiné hry. Po vyčerpávajícím dni jsme opět vlakem přicestovali do Pacova.
Poslední den nám nevyšlo moc dobré počasí, ale i tak jsme si ten den užili. Začali jsme hraním divadel/scének, které si děti připravily. Po představeních a svačině jsme společně vyrazili na prohlídku pacovského bunkru, odkud jsme po skupinách zahájili stužkovanou s úkoly. Odměnou a cílem stužkované byl stůl plný dobrot, slané pochutiny a také dortu. To všechno jsme si dali v odpolední party po rozdání medailí. Za nasbírané stopy dostal každý Mimoň medaili, ať už to byla bronzová, stříbrná nebo zlatá, všichni si jí zasloužili.
Celý týden jsme si moc užili a doufáme, že i mimoni byli spokojený.