Proběhlo

Klub deskových her

Klub deskových her
22.3.2018
Již potřetí se konal v našich prostorech "klub deskových her", tentokrát mezi nás zavitali i opravdoví znalci, kteří nám poodhalili a hodně rozšířili obzory ze světa deskovek. Většina z nás strávila u nové hry "Santa Maria".....

Víkend s pánem prstenů

Víkend s pánem prstenů
9.3.-11.3.2018
Byl to opravdu nabitý čas, protože jsme měli přesně 24 hodin na zhlédnutí všech tří dílů, a to dokonce v prodloužené verzi, na výklad, na jídlo a na spánek. Čekalo nás tedy zhruba deset hodin čistého času, kdy jsme se mohli ponořit sluchem i zrakem do Středozemě.

Víkendovka Ararat

Víkendovka Ararat
16.3.2018 - 18.3.2018
Během tanečního programu,  se děti naučily jednoduché kroky na píseň Chihuahua. Mohly navštívit připravené workshopy - zúčastnit se relaxačního cvičení, luštění detektivního případu nebo pletení z bužírek. Nejen pro klluky jsme uspořádali malý turnaj ve stolním fotbálku a děvčata si vyrobila jarní přáníčka ozdobená květinami a motýlky.

Křížová cesta - Miličín

Křížová cesta - Miličín
10. března 2018
Procházka na vrch Kalvárie

Přednáška na téma manželství

Přednáška na téma manželství
18. 2. 2018
V rámci národního týdne manželství 2018 jsme se připojili akcí určenou pro manželské páry s nabídkou hlídání dětí a tvořivou dílnou připravenou animátorkami z řad mládeže farnosti. Pozvání na nedělní setkání do farního sálu bohužel „zasáhla“ chřipková epidemie, takže se nemohli dostavit všichni předem přihlášení. Vedení setkání se ujala zkušená psychoterapeutka z  Prachatic. Cílem setkání bylo povzbuzení a podpora manželských párů, posílení rozhodnutí pro zvládnutí společného života. Během společného povídání si účastníci ujasňovali, co to je manželství, jaké momenty mohou vést ke krizím a rozpadům vztahů a jaké jsou možné "léky" na tyto krize. Pomocí terapeutických karet si manželé ujasnili své i partnerovy hodnoty v manželství, zkoušeli popsat, jak jejich manželství vypadá nyní, co jim pomáhá překonávat obtíže a čeho si cení na tom druhém. Podporu manželům vyjádřil i P. Plášil, vikář, který setkání podpořil svou účastí, radou a povzbuzením. Lenka Hanžlová

Legoprojekt - stavíme legové městečko

Legoprojekt - stavíme legové městečko
15. 2. - 18. 2. 2018
Již třetím rokem bylo možné v Prachaticích zorganizovat čtyřdenní (Čt – Ne) akci Lego projekt díky výborné ekumenické spolupráci s Církví bratrskou v Husinci. Prostory tělocvičny zapůjčila jedna ze základních škol v Prachaticích (ZŠ Vodňanská). Tři podvečery stavěly děti spolu s rodiči nebo prarodiči stavby, ze kterých postupně vznikalo jedno velké lego město. Během setkání bylo v přestávce zajištěno občerstvení a děti vyslechly biblický příběh vyprávěný pomocí lego postaviček. Krátce se k tvoření připojily během pátečního dopoledne i žáci školy. Cílem setkání bylo rozvíjet fantazii, podporovat zručnost, společně tvořit, společně si povídat a obohacovat se – prostě společně být a mít z toho radost. Během nedělního dopoledne proběhlo setkání rodin a za účasti ředitelky školy slavnostně „otevřeno“ lego město, odměněni stavitelé, vyhodnoceny tři „nej“ stavby. Zaznělo i krátké duchovní slovo na téma daru a obdarování. Děti si mohly se „svým“ lego městem a vším co k němu patří, pohrát. Během odpoledne pak organizátoři vše kompletovali a uklízeli. Zájem o setkání za rok je veliký! Lenka Hanžlová

Výlet do Prahy - JumpPark

Výlet do Prahy - JumpPark
24. 2. 2018
   Ráno jsme jeli do Prahy autobusem od firmy Regiojet. Dětem se moc líbil, protože si tam mohly pustit nějakou pohádku a dostaly horkou čokoládu.     Když jsme přijeli do Prahy, hned jsme se vydali do Jumpparku a tam jsme se pěkně vyřádili. Skákali jsme na různě velké trampolíny, do molitanových čtverců a mohli jsme také lézt na horolezeckou stěnu.  Na konci jsme si udělali společné foto.     Po vydatném obědě od maminek jsme se přemístili do Království železnic. Bylo to úžasné! Mohli jsme si prohlédnout celou Prahu v malinkaté podobě – vlakové nádraží, dinopark, nemocnice se záchrankou (i lékaři), fotbalové hřiště Bohemians, parkoviště s desítkami aut, festival plný lidí…     Byl to moc krásný výlet a myslím, že se povedl. Na výletě bylo 14 dětí a 3 pracovníci. Do Pelhřimova jsme přijeli v 18:00h.

Karneval Pelhřimov 2018

Karneval Pelhřimov 2018
28. 1. 2018
Poslední lednová neděle patřila tanečnímu karnevalovému reji plného masek a kostýmů nejrůznějších povolání a řemesel. Na tradičním místě v pelhřimovské myslivně se sešlo téměř 200 dětí a jejich rodin a více jak 100 převleků a masek.

Silvestr s mládeží

Silvestr s mládeží
31. 12. - 1. 1. 2018
Již tradičně naše SVČ Síť nabídlo možnost společného strávení přelomu roku - uskutečnil se tak silvestrovský pobyt mládeže za účasti 26 mladých.

Děkování Ježíškovi

Děkování Ježíškovi
26. 12. 2017
Děti s rodiči si přišli poslechnout vánoční příběh O Tulákovi, v jehož průběhu se i zapojili hrou na různé hudební nástroje.

Aktuální akce

Příměstský pobyt Pod věží Středisko Veselí nad Lužnicí
Ararat (letní tábor) Středisko Pelhřimov
Příměstský tábor MimoNi Středisko Pacov
Farní camp Středisko Veselí nad Lužnicí
Síť kemp Středisko Pacov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Pro více informací klikněte na den.

×