Na po(c)hodu 2021

Procestovat celý svět? Navštívít Asii, Afriku, Evroupu i Ameriku za jediný týden? My jsem to zvládli! A ještě si to pořádně užili! 
Hlavní rubrika: Pacov
Rubriky: Pacov
Termín konání kroužku: Na po(c)hodu 2021

DEN 1 
Dne 12.7. jsme se všichni účastníci tábora Na Po(c)hodu natěšeni sešli v Radovně. První den se nesl ve znamení Ameriky. Tábor jsme zahájili nalezením a vybarvením USA na slepé mapě. Následovaly seznamovací hry. Hledali jsme společné věci a vlastnosti, které nás spojují a našli jsme jich opravdu mnoho. Mnozí z nás už se znali z předešlých táborů a ti kteří ne, tak už při prvních hrách skvěle zapadli. 
Po seznamovačkách následovaly hry v týmech. Soutěžili jsme v jedení donutů a stavění mrakodrapů. Ještě před obědem jsme zašli do parku, kde jsme hráli vlajkovanou. K obědu nemohlo být nic jiného než typický americký hamburger. Každý si ho udělal podle své chuti. Po obědě jsme se vrhli na batikování triček. Každý z nás si vytvořil jedinečné tričko, které každému zůstalo jako vzpomínka. 
Poté jsme šli do zámecké zahrady, kde jsme hráli různé sportovní aktivity jako fotbal či vybiku. K závěru dne jsme se snažili dorozumívat pomocí hmatu- ne vždy jsme se dorozuměli. Předvádění pomocí pantomimy nám šlo mnohem lépe. 
První den nás nadchl natolik, že jsme se nemohli dočkat, co nás bude čekat den následující. 

DEN 2 
Dne 13.7. jsme v rámci dne inspirovaného Afrikou vyrazili do jihlavské zoo. Cesta vlakem probíhala poklidně, jen naše svačiny pomalu mizely. Celým výletem nás provázely dvě hry a to klíště a dřep při africké písničce. Trest byl jednoduchý, pokud si někdo dřepl jako poslední, musel vykonat dobrý skutek- a že jich bylo opravdu hodně. 
V zoologické zahradě jsme poznali mnoho zvířat a to nejen afrických. Při výletě jsme si během rozchodu otestovali naši orientaci, zodpovědnost, důvěru a utužili vztahy mezi sebou. Všichni jsme to zvládli a nikdo se neztratil. Znaveni po celém dni jsme se vrátili do Pacova. Z tohoto dne si odvážíme nejen suvenýry, ale i spoustu nezapomenutelných zážitků. 

DEN 3 
Ve středu 14.7. jsme se podívali do jihovýchodní Asie. Den jsme začali nalezením a vybarvením Asie na slepé mapě. Protože jsme po včerejším výletě byli všichni ztuhlí, pořádně jsme se protáhli při ranní józe. Následovala kreativní aktivita v podobě skládání origami. Při této aktivitě jsme otestovali naši trpělivost, protože to nebylo vůbec jednoduché. A protože nám pořádně vyhládlo, zkusili jsme udělat domácí jarní závitky a sushi- ne všem však tyto pokrmy chutnaly. Místo hůlek jsme k jídlu raději použili ruce. Hůlky jsme však využili ještě jednou, a to při přenášení marshmallow bonbonů- moc se jich do cíle nedostalo. Poté jsme se vydali na hřiště, kde jsme soutěžili v piškvorkách a zahráli si míčové hry. Po obědě jsme zašli na hřiště. Když jsme přišli do Radovny, čekalo nás vytváření obrazu z odstřižků, a tak vznikla díla abstraktní i díla s konkrétním záměrem. O Asii jsme se dozvěděli mnoho informací, které jsme netušili. 

DEN 4 
4. Den jsme navštívili kontinent, který je nám dobře znám a to Evropu. Zaměřili jsme se na Itálii. Hned ráno jsme se rozdělili do dvou skupin. Starší šli připravovat šipkovanou a mladší zatím zapojili svou kreativitu při vymýšlení nových a neznámých planetek. Poté děti následovaly šipky a fáborky. Při cestě plnily různé úkoly. Za každý úkol sbíraly různé druhy těstovin, které po příchodu ihned využily při vyrábění šperků. K obědu nesměla chybět italská kuchyně v podobě pizzy. Po obědě jsme se procvičili v matematice při hrách s čísly. Poté jsme se přemístili zpět do Radovny, kde jsme vyráběli krásné a pestré lapačů snů. Celý den probíhal poklidně a kolektiv se ještě více posílil. 

DEN 5 
Poslední den jsme se přiblížili Rusku. Ráno jsme se sešli na autobusovém nádraží a vyrazili do Tábora. Zde byl cíl jasný. Překonat horu Elbrus v podobě horolezecké stěny. Všichni jsme to hravě zvládli. Smutní, že se blíží konec, jsme vyrazili do Pacova. V Pacově nás čekalo rozloučení. Sedli jsme si do kruhu a každý z nás řekl, co se mu líbilo, a co by změnil. Doufáme, že se za rok opět všichni znovu potkáme a zažijeme spoustu legrace.

Aktuální akce

Výlet do Písku Středisko Pacov
Světélková slavnost 2021 Středisko Pacov
Korálkový workshop Středisko Pacov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pro více informací klikněte na den.

×