Poselství Vánoc  2022

"Život jsme dostali darem, naučme se být darem pro ostatní."
Hlavní rubrika: Pacov
Rubriky: Pacov, Proběhlo
Datum zveřejnění: 19. prosince 2022

 Doba adventní je časem naděje, radosti, lásky. Ale také očekávání. Společně s dětmi si uvědomujeme více než kdy jindy, že právě tato doba je i obrovským důvodem k radosti. A když se podaří udělat radost někomu jinému, je to radost dvojnásobná. A právě touto myšlenkou je inspirován i náš projekt „Poselství Vánoc“, který již pátým rokem připravuje Středisko volného času Síť ve spolupráci s městem Pacov.

První část projektu, se nazývá „Vánoční stromek pro všechny“ a je určena, jak již název napovídá, všem. U zámku v Pacově je nainstalováno 29 stromečků, které si místní organizace, školy a školky ozdobí vlastnoručně vyrobenými ozdobami. Naše stromečky se tak stávají cílem procházek rodin s dětmi, ale i všech věkových kategorií. Je krásné prohlížet si ozdoby, které jsou vyrobené od nejmenších dětí až po seniory. Děti s nadšením ukazují, která ozdobička je ta od nich, nadšeně prohlíží nápady ostatních.

Druhou částí projektu „Vánoční přání pro tebe“ se snažíme potěšit naše seniory v domovech pro seniory v Pacově a v Proseči u Pošné. Pro nás všechny je adventní období čas, kdy se scházíme se svými nejbližšími. Ale kousek od našich domovů se často nacházejí lidé, pro něž období svátků nebývá tak radostné. Rozhodli jsme se to alespoň trochu změnit. Proto jsme s dětmi při našich zájmových kroužcích, s dětmi z CMŠ Jonáš a ze ZŠ Pacov připravili 220 přání právě pro tyto seniory.

A přání, aby potěšilo, musí být osobní, podepsané a také osobně předané. Právě návštěva dětí potěší starší lidi nejvíce. V pondělí 12. prosince jsme se tedy vydali do Domova pro seniory v Pacově, a ve středu 14. prosince do Domova pro seniory v Proseči u Pošné. Přání jsme s dětmi z CMŠ Jonáš a ze ZŠ Pacov osobně předali, společně si zazpívali známé koledy, potěšili vlídným slovem, nebo úsměvem. Děti přednesly vánoční básničky a mohly se tak pochlubit tím, co se naučily. Velkou radost rozdávaly seniorům i děti z našeho dramatického kroužku, které pro ně vystoupily s krátkým představením Živý Betlém.

Cítili jsme, že naše návštěva přinesla hodně radosti nejen seniorům, ale i nám. Vždyť čím více radosti rozdáváme, tím více se nám jí vrací.

Tým SVČ Síť

Aktuální akce

Výlet do Prahy Středisko Pacov
Jarní tvoření 2023 Středisko Pacov
Divadlo Praha - Malý princ Středisko Pacov
Tepfactor Středisko Pacov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Pro více informací klikněte na den.

×