Výlet do Písku

Krásný sobotní den láká k výletu, a tak jsme se vydali do Písku. Spousta zážitku jsme tu měli a přitom jsme se pobavili. Tak čti směle dál, povíme ti, jaký byl náš plán. 
Hlavní rubrika: Pacov
Rubriky: Pacov
Datum zveřejnění: 6. listopadu 2021

Rozhodli jsme se udělat radost všem, kteří k nám chodí na kroužky a vzali jsme je na výlet. Ti, kteří měli čas a chuť se s námi vydat za novým dobrodružstvím, se sešli společně s námi 6.11.2021 v 7:00 před sokolovnou, kde už na nás čekal autobus, který nás odveze za novými zážitky. Celkem se nás sešlo krásných 45 účastníků. Směr výletu byl na západ, a moudří už vědí, byl to Písek.  Po hodině jízdy jsme společně stáli na malebném náměstí Písku. Cíl našeho výletu byla Sladovna - galerie hrou a Svíčkárna Rodas.

Jako první jsme navštívili Sladovnu, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina šla na zážitkovou výstavu Mraveniště - obří dřevěný labyrint tunelů, schovávaček a mostů. Děti se tak mohly vcítit do role malého lestního tvora, prozkoumat desítky metrů tunelů a několik komůrek s audiovizuálními doplňky. Druhá skupina se vydala na zážitkovou výstavu Hnízdo ilustrace. Děti se zde dozvěděly co je to ilustrace, jak vzniká, seznámily se zde s ilustracemi významných českých ilustrátorů, kdo je to ilustrátor, a hlavně se na chvíli sami staly ilustrátory. Po této zajímavé výstavě je čekala ještě jedna - Voda mne napadá. Hlavním cílem této výstavy byl iniciovat vztah dětí k vodě. Jak vodou neplýtvat, a uvědomit si, že voda je v součástí celého našeho života a předmětů kolem nás. Během výstavy se z dětí staly kapky vody, vyzkoušely si předměty spojené s vodou nebo si složily papírovou loďku. Poté se obě skupiny vystřídaly. Následně byl oběd z vlastních zásob (na prvním místě byly tousty, následoval je řízek s chlebem :). 

Po návštěvě Sladovny jsme se vydali do druhého cíle našeho výletu a to byla Svíčkárna Rodas. První skupina se šla kochat místním okolím a trochu si odpočinout a druhá skupina se vydala do svíčkárny. Zde děti měly nelehký úkol. Ozdobit si svíčku, vyrobit mejdlíčko a připravit sůl do koupele. Zde se ukázal talent a kreativita dětí a výsledek byl dechberoucí. Poté se opět skupiny vystřídaly.

Před čtvrtou hodinou odpolední jsme se vydali na cestu domů. Cesta nám utekla velmi rychle a v pět hodin jsme už stáli opět před sokolovnou. Výlet se velmi povedl a už teď se těšíme na další.

Celý výlet byl financován z dotací EU.

A jak jsme se to celé užili najdete v naší fotogalerii.

Aktuální akce

Nebyly nalezeny žádné akce

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Pro více informací klikněte na den.

×