Ararat - podzimní setkání 2021

Tradiční potáborové setkání proběhlo v duchu her, nových praktických dovedností a znalostí. Přemýšleli jsme o sobě a utužili přátelství mezi sebou.
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 5. 11. - 7. 11. 2021

Víkendového setkání starších účastníků z tábora Ararat bylo odstartováno v pátek odbitím čtvrté hodiny. Po radostném setkání, po kterém následovala večeře, se děti i vedoucí vydali do potemnělých ulic Nové Cerekve, aby se zúčastnili hry Špióni. Cílem hry bylo podepsat se k co největšímu počtu svíček rozmístěných na nejrůznějších místech, která občas naháněla i strach. Mělo to ale háček. Jednotlivé dvojice musely zůstat před ostatními skryty, odhalení jinou dvojicí totiž znamenalo ztrátu bodů.

Další den započal už tradiční rozcvičkou a snídaní. Dopoledne jsme si s dětmi zahráli malované písničky – potřeba byla nejen malířská dovednost, ale i hlas, který se nebojí zpívat. Bylo to napínavé a plné emocí. Poté byl pro zájemce připravený workshop krav magy – umění sebeobrany. Odpoledne a večer přišel na řadu hlavní bod celého víkendu. Do tématu nebezpečí hazardu nás vtáhla aktivita Kasino Dešťák. V podvečer jsme slavnostně za přítomnosti prvních hráčů otevřeli dveře tohoto věhlasného podniku. Tímto bylo hráčům zpřístupněno několik heren, kde mohli své herní peníze samotným sázením buďto rozmnožit či naopak o peníze přijít. Krupiéři se činili, a tak dostáli obrazu takřka reálného. Herní peníze dostávali hráči od bankéře na základě upsání směnky, kterou pak bankéř ohodnotil určitou sumou herních peněz. Služba či dárek na směnce pro budoucího majitele musela být reálně splnitelná a byla časově ohraničena. Po uzavření kasina následovala za zvuků aukčního kladívka nabídka upsaných směnek. Dražba byla plná emocí a ceny často stoupaly dle hodnoty kapitálu u hráčů. A stalo se, že nejen o směnky vedoucích byl velký zájem.

Celá tato aktivita byla takovou malou praktickou ochutnávkou prožít si na chvíli pocit vítězství u rulety, kostek či kartách. Prožít i pád – ztrátu svých herních peněz. Byla i příležitostí se zamyslet nad sebou samým, co umím, co mohu dát „ze sebe“ ostatním? Jak mohu ostatním udělat radost?

Při závěrečné reflexi jsme společně přemýšleli i diskutovali o nebezpečí nástrah hazardních her, o místech, kde se s ním můžeme setkat, o tom, jak je jednoduché podlehnout závislosti, ale jak je těžké se ze závislosti dostat zpět. Dotkli jsme se i obrovských zisků v tomto odvětví, samozřejmě na straně provozovatelů. Hovořili jsme také o „kolotoči“ zbytečného zadlužování a o tom, jak je dobré nakládat s finančními prostředky hospodárně.

Neděle, den odjezdu, byla plná menších her, abychom si sebe navzájem naposledy užili, a samozřejmě i úklidu fary. Celý pobyt ukončila společná mše svatá, po které už probíhalo jen focení, loučení a návrat domů.

Celou akci si všichni náležitě užili a domů odjížděli obohaceni o nové znalosti a o spoustu zážitků s přáteli.

Aktuální akce

Nebyly nalezeny žádné akce

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Pro více informací klikněte na den.

×