Děkování Ježíškovi 2022

Nejprve jsme si vytvořili s dětmi a s dospělými společnou kapelu tím, že si každý, kdo chtěl, mohl zapůjčit některý z orfových nástrojů a aktivně doprovázet naše společné zpívání koled.
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 26.12.2022

    V pondělí 26. prosince 2022 jsme se sešli malí i velcí v kostele sv. Bartoloměje v Pelhřimově, abychom společně poděkovali za dárky, které jsme našli pod stromečkem, ale také za všechno, z čeho máme o letošních Vánocích radost. A také proto, abychom se o svou vánoční radost podělili s druhými.

     Nejprve jsme si vytvořili s dětmi a s dospělými společnou kapelu tím, že si každý, kdo chtěl, mohl zapůjčit některý z orfových nástrojů a aktivně doprovázet naše společné zpívání koled.

     Po úvodní písni Pojďme všichni k jesličkám jsme si vyslechli vánoční příběh O čtvrtém králi, který se vydal na cestu do Betléma a nesl děťátku 3 vzácné perly ze své pokladnice. Ty však během cesty rozdal potřebným, kterým tím velmi pomohl, zachránil před smrtí nebo vykoupil na svobodu. K děťátku do Betléma pak došel s prázdnýma rukama. Avšak přinesl ten nejvzácnější dar – své šlechetné srdce. A to je vskutku královský dar, který můžeme dát Bohu i my.

     Po příběhu jsme si spolu připomněli vánoční atmosféru v našich domovech zpěvem známých koled. Někteří z malých účastníků dokonce přišli zazpívat svoji oblíbenou koledu. Odměnou jim byl potlesk všech posluchačů.

     A kdo chtěl, mohl i za naše letošní radosti z Vánoc – za dárky, ale i za společenství při večeři anebo u stromečku, za koledy, za cukroví, vtisknout své díky buď slovy anebo namalováním obrázku na velkou papírovou „perlu“. Tu jsme pak navlékli na provázek a vytvořili tak šňůru našich perel, kterou jsme položili před jesličky v našem kostele.

     Celé společenství se potom přesunulo do zadních prostor v kostele (venku nám totiž hodně pršelo). Zde si každý mohl ještě rozsvítit prskavku a společně jsme zazpívali píseň Narodil se Kristus Pán. Na cestu domů děti ještě dostaly drobný dárek.

     Velmi bych chtěla touto cestou poděkovat všem, kdo přišli společně s námi vyjádřit chválu a díky Ježíškovi a zazpívat si s druhými koledy. Věřím, že jsme věnovali kousek času a radosti i sobě navzájem, a tak obohatili jeden druhého. I to byl vánoční dárek s kouskem lásky, který rozehřívá srdce a maluje úsměvy do tváří lidí. Kéž dokážeme jako čtvrtý král rozdávat tyto vzácné perly všude tam, kam přicházíme :-)

H. Pechová

Aktuální akce

Malý Ararat - letní tábor Středisko Pelhřimov
Farní tábor 2023 Středisko Pelhřimov
Velký Ararat - letní tábor Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Pro více informací klikněte na den.

×