Dětský karneval 2023

Lednové sobotní odpoledne se v Pelhřimově hemžilo pohádkovými postavičkami, které mířily na Dětský karneval pořádaný Střediskem volného času Síť. Bylo nás vidět i slyšet. Bylo nás kolem 130 a více už by se ani nevešlo.
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 21. 1. 2023

Po dvou letech různých omezeních větších společenských akcí to tentokrát vyšlo. Uspořádali jsme již tradiční Dětský karneval v sále Okresního mysliveckého spolku v Pelhřimově. Celou akci připravovali zaměstnanci Střediska volného času Síť, pobočky Pelhřimov společně s mladými z farnosti Pelhřimov. Na realizaci se podíleli i dvě rodiny, které si přichystali pro nás divadelní ztvárnění biblického příběhu o dvou bratrech – dvojčatech (Ezau a Jákob).

Sál se brzy sobotního odpoledne dne 21. ledna začal naplňovat rodinami s dětmi, které představovaly své oblíbené pohádkové bytosti. Nechyběli kutilové Pat a Mat, kteří si přinesli s sebou i dokonalý plánek stavby domu. Dále nás navštívili tři růžová prasátka, modrý žralok, hajný, který je stále lesa pán, několik princezen, trpaslík a nechyběly ani roztomilí krtečkové.

Téměř všechny pohádkové bytosti jsme si na počátku představili krátkým rozhovorem, kde jsme byli upozorněni, jak dlouho trvá, než si Ferda mravenec společně s kamarády postaví dokonalé mraveniště. Není tedy dobré, abychom je děti v přírodě ničili. Po představení jsme si udělali společné foto, ale především se tancovalo a skotačilo ve víru létajících balónků.

Děti si mohly společně s rodiči vyrobit svou originální placku, nebo si namalovat či vymalovat svou oblíbenou pohádkovou postavu.  Celým programem nás provázely i vtipné či vážné soutěže, u kterých se mlsaly dobroty na provázku, skládali se popletené pohádky nebo se tak trochu sportovalo. S velkým zájmem dětí se setkala soutěž „židličkovaná“ při které se židličky obíhaly a na daný signál se musely rychle obsadit.

Ještě před závěrem jsme shlédli divadelní představení, které si pro nás rodiče s dětmi přichystali a po něm jsme ohodnotili z našeho pohledu ty nejpovedenější pohádkové postavy.

Na závěr je třeba poděkovat všem, kteří přišli na „oslavu dětského veselí“. Všem, co se podíleli na zdárné realizaci, i těm, co chystali sál i program. Jsme rádi, že mnoho rodičů přišlo se svými dětmi v pohádkových maskách a kostýmech, určitě jim splnily tajné sny – proměnit se alespoň na pár hodin ve své oblíbené pohádkové postavy. Vytvořili jsme tak pěknou atmosféru, kde byl čas se i zastavit a pobavit se s ostatním, co kdo právě prožívá.

Bylo pěkné, že tato akce spojila rodiny z farnosti i další rodiny z Pelhřimova i okolních obcí.

Aktuální akce

Malý Ararat - letní tábor Středisko Pelhřimov
Farní tábor 2023 Středisko Pelhřimov
Velký Ararat - letní tábor Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Pro více informací klikněte na den.

×