Dětský karneval: Cirkus

Zaplněný myslivecký sál v Pelhřimově se proměnil v cirkusové šapitó. Ve víru karnevalového veselí nechyběla tombola, cirkusové soutěže a premiéra divadelního muzikálu o Budulínkovi.
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 26. 1. 2020

V neděli 26. 1. 2020 k nám přijel velký cirkus a vše co k němu patří. Protože bylo poměrně chladno, vyrostlo šapitó (cirkusový stan) za velké pomoci dobrovolníků v sále pelhřimovské Myslivny. Kolem 14:00 hodiny začali přicházet děti společně se svými rodinami, aby si užili společné cirkusové a karnevalové veselí, které pro ně přichystalo Středisko volného času Síť ve spolupráci s farností Pelhřimov.

Celkem se nás sešlo asi 70 dětí v maskách a kostýmech a to bohatě stačilo na zaplnění našeho cirkusu. K vidění byli klauni, exotická i méně exotická cvičená zvěř, akrobaté, tanečnice, kouzelnicí, krotitel hadů i samotní principálové.

Po krátkém představení přítomných cirkusových umělců následovala taneční zábava, která byla příjemně obohacena soutěžemi, losováním tomboly a slavnostní premiérou muzikálu o Budulínkovi. V rámci soutěží si děti vyzkoušely roli provazochodce, krmení klauna nebo společnou akrobacii s míčem. Nechyběla tolik žádaná a opět očekávaná židličkovaná, při které děti obíhaly opravdu velký okruh. Mysleli jsme i na klidnější aktivity a těmi bylo zdobení sítě vymalovanými cirkusovými postavami.

Díky štědrosti mnohých rodin jsme mohli něco dobrého a chutného zakousnout, a tak nám vlastně nic nechybělo. Na závěr jsme ocenili prostřednictvím poroty nejkrásnější masky v kategoriích předškolní, školní děti a dospělí. Cenu si tak odnesli mimo jiné kouzelník Pokustón i se svým kloboukem s králíky, akrobatka, usměvavá myška, klaun nebo nadějný principál. Všem gratulujeme.

Karneval by se neuskutečnil bez mnohých pomocníků, kteří již  v sobotu chystali cirkusové šapitó a ještě v neděli ladili poslední detaily a provázeli nás celým programem. Děkuji za podporu i farnosti Pelhřimov a věřím, že je ještě dnes na co vzpomínat. Odměnou nechť jsou nám všem rozzářené oči plné radosti našich dětí.

Mgr. Martin Běhal

Aktuální akce

Ikonopisecký kurz 2021 Středisko Pelhřimov
Letní tábor Ararat 2021 Středisko Pelhřimov
Letní pobytové Tajemno Středisko Pelhřimov
Farní tábor 2021 Středisko Pelhřimov
Výdejní okénko: Deskovka domů! Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Pro více informací klikněte na den.

×