Farní tábor

Letošní farní tábor byl ryze vědecký. Mladí výzkumníci projevili nevídané množství odvahy a rozhodli se přemístit do budoucnosti a zachránit svět, ačkoli se už mohli vrátit domů. 
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 5. 7. - 11. 7. 2020

Cestujícím vlakem z Pelhřimova do Cerekve se naskytla první den našeho tábora nevšední podívaná, když několik mladých lidí, obklopených dětským smíchem a posledním loučením, přišlo na vlakové nástupiště v igelitových pláštěnkách, i když bylo krásné počasí. Jednalo se o členy vědeckého institutu se sídlem v Nové Cerekvi a pláštěnky byly součástí ochranného vědeckého oděvu. Po příchodu na základnu na všechny čekal vědecký institut se svým předním vynálezem – avšak ještě nedokončeným – časostrojem. Nešťastnou náhodou byl stroj spuštěn dříve, než byl dokončen a všichni zúčastnění se přesunuli do pravěku.

Ze stroje byly taktéž odcizeny základní součástky nepřátelskými ilumináty, kteří se celý týden snažili naši cestu z pravěku, před Egypt, Čínu, Itálii a USA, překazit. Noví členové vědeckého týmu (tedy účastníci tábora) si však vedli skvěle a podařilo se jim i přes mnohé obtíže získat všechny ukradené součástky nazpět. Zmínila bych zde jednu – střelný prach – který museli tajně odebrat přímo z paláce Čínského krutovládce. Přímo pod nosem se jednotlivě připlížili a vzali si nazpět to, co jim patřilo. Vojáci je však zpozorovali a hnali se za nimi. Jen o vteřiny se všichni ukryli do časostroje a přemístili se do dalšího období. 

Vyvrcholení nastalo v okamžiku, kdy se ukázalo, že také ilumináti mají časostroj, a že do budoucnosti nastražili bombu. Výzkumníci projevili nevídané množství odvahy a rozhodli se přemístit do budoucnosti a zachránit svět, ačkoli se už mohli vrátit domů. V roce 2050 v posledních minutách zneškodnili bombu a zachránili tím celé lidstvo. Při návratu domů všechny čekala dlouho očekávaná odměna – vodní bitka.

Zdislava Poláčková (hlavní vedoucí tábora)

Aktuální akce

Letní tábor Ararat 2021 Středisko Pelhřimov
Letní pobytové Tajemno Středisko Pelhřimov
Farní tábor 2021 Středisko Pelhřimov
Ikonopisecký kurz 2021 Středisko Pelhřimov
Výdejní okénko: Deskovka domů! Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Pro více informací klikněte na den.

×