Ikonopisecký kurz

Kromě ikony si každý z účastníků odnesl i hluboký duchovní zážitek, což ukazuje, že tento kurz zdaleka není jen o umělecké stránce.
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 6. 2. - 9. 2. 2020

Na kurzu ikonopisectví v Nové Cerekvi se sešlo osm účastníků - sedm žen a jeden odvážný muž. Skupina spíše menší, o to vřelejší až rodinná atmosféra se zde vytvořila. Každý z účastníků vnesl do naší malé komunity kousek svého světla a svého srdce a za to nezbývá než poděkovat.

Vedoucí kurzu, Martin Damian, byl velice přátelský, profesionální lektor, pod jehož vedením si mohl každý z účastníků napsat svou vlastní ikonu - okno do nebe. Kromě ikony si každý z účastníků odnesl i hluboký duchovní zážitek, což ukazuje, že tento kurz zdaleka není jen o umělecké stránce, i když i v tom je kouzlo tohoto kurzu - proniknout alespoň trochu do tajů tohoto křesťanského umění.

V neposlední řadě je potřeba poděkovat naší kuchařce, která se o nás skvěle starala a připravila nám tak skvělé zázemí pro tvoření. I zde totiž platí ono: milost předpokládá přirozenost.

Zakončil bych slovy jedné z účastnic: "Poslední díky patří Duchu svatému, který vedl mou ruku a dnes se mohu spolu s rodinou modlit u nové ikony, která se stala bránou do nebes u nás doma."

Každému, kdo bude mít příležitost tento kurz navštívit, nelze jinak než doporučit, je to opravdu veliký zážitek a získáte tak nejen ikonu samotnou.

P. Martin Brácha

Aktuální akce

Ikonopisecký kurz 2021 Středisko Pelhřimov
Letní tábor Ararat 2021 Středisko Pelhřimov
Letní pobytové Tajemno Středisko Pelhřimov
Farní tábor 2021 Středisko Pelhřimov
Výdejní okénko: Deskovka domů! Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Pro více informací klikněte na den.

×