Ikonopisecký kurz

Kromě ikony si každý z účastníků odnesl i hluboký duchovní zážitek, což ukazuje, že tento kurz zdaleka není jen o umělecké stránce.
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 6. 2. - 9. 2. 2020

Na kurzu ikonopisectví v Nové Cerekvi se sešlo osm účastníků - sedm žen a jeden odvážný muž. Skupina spíše menší, o to vřelejší až rodinná atmosféra se zde vytvořila. Každý z účastníků vnesl do naší malé komunity kousek svého světla a svého srdce a za to nezbývá než poděkovat.

Vedoucí kurzu, Martin Damian, byl velice přátelský, profesionální lektor, pod jehož vedením si mohl každý z účastníků napsat svou vlastní ikonu - okno do nebe. Kromě ikony si každý z účastníků odnesl i hluboký duchovní zážitek, což ukazuje, že tento kurz zdaleka není jen o umělecké stránce, i když i v tom je kouzlo tohoto kurzu - proniknout alespoň trochu do tajů tohoto křesťanského umění.

V neposlední řadě je potřeba poděkovat naší kuchařce, která se o nás skvěle starala a připravila nám tak skvělé zázemí pro tvoření. I zde totiž platí ono: milost předpokládá přirozenost.

Zakončil bych slovy jedné z účastnic: "Poslední díky patří Duchu svatému, který vedl mou ruku a dnes se mohu spolu s rodinou modlit u nové ikony, která se stala bránou do nebes u nás doma."

Každému, kdo bude mít příležitost tento kurz navštívit, nelze jinak než doporučit, je to opravdu veliký zážitek a získáte tak nejen ikonu samotnou.

P. Martin Brácha

Aktuální akce

Letní tábor JUMANJI Středisko Pelhřimov
Letní tábor: Olympijské hry Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Pro více informací klikněte na den.

×