Letní tábor: Olympijské hry

Co by to bylo za olympijské hry bez olympijského ohně. Nám se jej ale podařilo zdárně vystopovat a nad naším táborem zažehnout. Mohla tedy začít olympiáda.  
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 9. 8. - 14. 8. 2020

Letošní tábor nás zavedl na olympijské hry. Děti přijely v neděli večer, kde na ně čekaly seznamovačky, krátké hry, večeře a scénka, která je uvedla do děje tábora.

V ní se dozvěděli, že budou rozděleni do čtyř týmů, dostanou svého trenéra z řad vedoucích a budou bojovat o kvalifikaci na Olympijské hry. Ve svém týmu si pak vymysleli název, pokřiky a šli na kutě.

Další den týmy soutěžily v různých hrách, aby se probojovaly přes kvalifikaci. To se nakonec povedlo všem týmům, a tak mohli všichni společně zdárně slavit.

Ve středu jim ale Julius Caesar nakázal získat slavný Olympijský oheň, protože bez něj se Olympiáda konat nebude. Tak se vydali na výlet sehnat oheň. To se jim ale nepovedlo. Naštěstí večer našli dopis, který jim popsal cestu k věci, kterou hledají.

Děti se po skupinkách se svým trenérem už za tmy vydali po stopách pro Olympijský oheň. Všem týmům se to podařilo, a tak jsme mohli konečně nad naším táborem zažehnout Olympijský oheň.

Další den jsme znovu skrze hry a aktivity testovali trpělivost, chladnou hlavu, fyzickou zdatnost a všechny schopnosti a vlastnosti, které nám pomohou vyhrát Olympijské hry. Naneštěstí večer nám nějaký zahalený pachatel ukradl pochodeň s Olympijským ohněm. A my se báli, že se Olympiáda nebude moc konat.

Ráno nás znovu navštívil rozzlobený Julius Caesar, že pokud mu do večera neseženeme ukradený oheň, tak Olympiádu zruší.

Děti si pomocí dopolední hry poskládali dopis, ve kterém stálo, že pachatel, který nám ukradl oheň, požaduje výkupné. Tak jsme při dalších hrách sbírali peníze a stavěli trezory, aby nám je už nikdo nemohl ukrást. Po té, co jsme nasbírali dostatečný počet peněz, jsme šli na místo předání, tam ale neznámý pachatel nebyl.Nechal nám pouze vzkaz ať se ve večerních hodinách dostavíme ke starému mlýnu a tam nám donese pochodeň.

Všechno nakonec dopadlo v pořádku a my se mohli poslední den vrhnout na samotné Olympijské hry.

Zpracoval: Ondřej Hejda

Aktuální akce

Letní tábor Ararat 2021 Středisko Pelhřimov
Letní pobytové Tajemno Středisko Pelhřimov
Farní tábor 2021 Středisko Pelhřimov
Ikonopisecký kurz 2021 Středisko Pelhřimov
Výdejní okénko: Deskovka domů! Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Pro více informací klikněte na den.

×