Podzimní víkendovka Ararat 2019

Šermování, fyzioterapie skrze scénky a strategické hry byly připraveny na víkendový pobyt, na který byli pozváni starší účastníci tradičního letního tábora Ararat. Ten se opakovaně již několik let pořádná pod naším střediskem. 
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 1.11.- 3.11. 2019

Jako už tradičně i letos na podzim se konala víkendovka Ararat. Sešli se na ní nejen současní a bývalí účastníci tábora Ararat, ale i další zájemci ve věku mezi 11 a 19 lety. Během víkendu jsme hráli spoustu pohybových, logických i strategických her, učili jsme se šermovat a také se společně modlili a zpívali.

V pátek po příjezdu a společném jídle jsme hráli známou hru překreslování obrázků. Hra se hrála ve trojicích, kdy první z trojice viděl předlohu obrázku a popisoval jej druhému, který informace předával poslednímu z trojice, jehož úkolem bylo podle popisu obrázek nakreslit. Na konci hry jsme srovnali své obrázky s předlohou a diskutovali jsme o tom, jaká strategie nejlépe fungovala.

Další den jsme zahájili olympiádou, při které si účastníci prozkoušeli nejrůznější dovednosti od trefování míčku do nádoby se zavázanýma očima až po předvedení krátké scénky. Následovala novinka v podobě šermování. Po krátkém nácviku soubojů a vysvětlení pravidel mohla začít hra. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Za úkol měly ochránit své vlajky, které byly umístěné v domečcích na opačných koncích zahrady, a ke kterým se dalo dostat pouze skrze vyhrané souboje. Odpoledne nás čekala hra velké pexeso, která se odehrávala na farním dvoře, kde byly rozmístěné kartičky s obrázky. Před večeří nám jedna z našich vedoucích povídala o fyzioterapii a pomocí scének jsme byli poučeni, jak správě sedět, zvedat věci či dělat kliky nebo dřepy. V programu nechyběly ani vědomostní hry. Při jedné z nich jsme podle indicií hádali osobnosti, postavy z knih nebo filmů, města a státy. Večer jsme se po modlitbě v kostele také pokoušeli přemoci svůj strach a sami vejít do sklepa a zanechat tam svůj podpis.

V neděli po hře, ve které proti sobě soupeřily týmy pomocí zapamatování básniček, jsme se společně zúčastnili mše svaté v místním kostele. Ve volném čase jsme hráli oblíbené upíry nebo nesmrtelné městečko Palermo. Po obědě jsme uklidili faru a vydali se vstříc svým domovům. Všichni se už těšíme na další společné setkání.

Aktuální akce

Letní tábor JUMANJI Středisko Pelhřimov
Letní tábor: Olympijské hry Středisko Pelhřimov
Letní pobytový tábor Ararat 2020 Středisko Pelhřimov
Farní tábor 2020 Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Pro více informací klikněte na den.

×