Slavnost Betlémského světla

Pro mnoho z nás to byl čas, kdy jsme se mohli zastavit, zaposlouchat se do tónů hudby a zahledět se na světlo - a možná si i díky tomu připomenout, kdo je pro nás tím opravdovým světlem.
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 21. 12. 2019

I v letošním roce jsme mohli díky skautům rozzářit lucerničky světlem přineseným z Betléma. To bylo přes Vídeň a Brno dopraveno do mnoha měst po celé České republice. V Pelhřimově byly nejprve rozsvíceny svíčky v kostele svatého Bartoloměje při večerní mši svaté. Poté bylo betlémské světlo v průvodu přeneseno do kaple Svatého Kříže - na Kalvárii. Krásnou, předvánoční atmosféru dokreslovalo přítmí kostela, zpěvy od skupiny Ten Sing Pelhřimov a slavnostní fanfára od mladých trubačů ze ZUŠ Pelhřimov. Svým slovem nás povzbudil katolický i evangelický farář a členové pelhřimovského skautu. I díky nim jsme si mohli znovu uvědomit, že světlo z Betléma je krásný symbol - narození Ježíška, který chce přinést světlo do našich rodin a do našich každodenních životů.

Bylo znát, že lidem bylo v kapli dobře - povídalo se, poslouchali se zpěvy od zmíněné skupiny, popíjel se svařák či punč. Myslím, že pro mnoho z nás to byl čas, kdy jsme se mohli zastavit, zaposlouchat se do tónů hudby a zahledět se na světlo - a možná si i díky tomu připomenout, kdo je pro nás tím opravdovým světlem. A ještě trochu víc se těšit na Vánoce.

Zd. Poláčková

Aktuální akce

Letní tábor JUMANJI Středisko Pelhřimov
Letní tábor: Olympijské hry Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Pro více informací klikněte na den.

×