Slavnost Betlémského světla

Pro mnoho z nás to byl čas, kdy jsme se mohli zastavit, zaposlouchat se do tónů hudby a zahledět se na světlo - a možná si i díky tomu připomenout, kdo je pro nás tím opravdovým světlem.
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 21. 12. 2019

I v letošním roce jsme mohli díky skautům rozzářit lucerničky světlem přineseným z Betléma. To bylo přes Vídeň a Brno dopraveno do mnoha měst po celé České republice. V Pelhřimově byly nejprve rozsvíceny svíčky v kostele svatého Bartoloměje při večerní mši svaté. Poté bylo betlémské světlo v průvodu přeneseno do kaple Svatého Kříže - na Kalvárii. Krásnou, předvánoční atmosféru dokreslovalo přítmí kostela, zpěvy od skupiny Ten Sing Pelhřimov a slavnostní fanfára od mladých trubačů ze ZUŠ Pelhřimov. Svým slovem nás povzbudil katolický i evangelický farář a členové pelhřimovského skautu. I díky nim jsme si mohli znovu uvědomit, že světlo z Betléma je krásný symbol - narození Ježíška, který chce přinést světlo do našich rodin a do našich každodenních životů.

Bylo znát, že lidem bylo v kapli dobře - povídalo se, poslouchali se zpěvy od zmíněné skupiny, popíjel se svařák či punč. Myslím, že pro mnoho z nás to byl čas, kdy jsme se mohli zastavit, zaposlouchat se do tónů hudby a zahledět se na světlo - a možná si i díky tomu připomenout, kdo je pro nás tím opravdovým světlem. A ještě trochu víc se těšit na Vánoce.

Zd. Poláčková

Aktuální akce

Ikonopisecký kurz 2021 Středisko Pelhřimov
Letní tábor Ararat 2021 Středisko Pelhřimov
Letní pobytové Tajemno Středisko Pelhřimov
Farní tábor 2021 Středisko Pelhřimov
Výdejní okénko: Deskovka domů! Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Pro více informací klikněte na den.

×