Tajemno - potáborová víkendovka

Po několika měsících se část „Tajemňáků“ (účastníků letního pobytového tábora Tajemna) sešla opět na místě činu, aby si zavzpomínala společně nejen na celou partu Rychlých šípů. 
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 25. 2. 20222 - 27. 2. 2022

Začali jsme v pátek odpoledne rozehřívacími aktivitami, ve kterých jsme se o sobě něco více ještě dozvěděli, zkusili si navigovat torpédo či se vměstnat do malého Titaniku.

Večerní čas jsme věnovali známé televizní soutěži Kufr. Dvojice mezi sebou soupeřily jak moc rychle a efektivně jsou schopny vysvětlovat podstatná jména a pantomimicky napovědět spoluhráči sloveso. Byla to mnohdy opravdu zábava. Po obohacení všemi možnými výrazy jsme ukončili den krátkým filmovým příběhem o velkorysosti a darování. Uvědomili jsme si, jaké dary kdo máme, a jestli je naplno využíváme pro dobro druhých.

Nemohli jsme ani vynechat nelehkou situaci na Ukrajině a vzpomněli alespoň krátce v modlitbě na všechny ty, kteří jsou v v tomto konfliktu přímými účastníky.

Sobotní první dopolední blok nás v podobě kvízu navštívila parta Rychlý šípů. Ocitli jsme se tak krátce opět mezi nimi o několik desítek let zpět. Poté jsme si protáhli tělo na venkovním překážkovém okruhu. Překážky jsme si vyzkoušeli i v podobě slepce. Na oběd nás čekala „pohádka mládí, nebo dětství“ naše milá děvčata nás překvapila buchtičkami s krémem.

Odpolední klid jsme strávili tak jak kdo chtěl, část z nás neodolala tzv. hře o největšího „bláťáka“. Výherce byl viditelně rozpoznán.

Po odpočinku jsme se rozdělili do dvou týmů a sehráli jsme mezi „scrabble outdoor“, kde rozhodoval nejen los vytouženého písmene do slova, ale i rychlý běh, taktika a promyšlenost. Až tma nám tuto skvělou aktivitu ukončila.

Večeře byla vskutku „toustová“ a po toustech se jen „zaprášilo“. Vydatně posíleni jsme opustili ještě nakrátko vytopené pelíšky a šli jsme osvobozovat světlušky v tmavých zákoutích obce. Kromě objevení těchto zvířátek jsme se při hledání pečlivě rozhlíželi, zda nás nevidí obávaný pavouk.

Po tomto chladném dramatu, jsme si s teplým čajem prohlédli fotografie tábora Tajemno a mnozí zavzpomínali nejen na nás, kteří jsme na tomto víkendu. Před spánkem jsme si ještě společně sehráli „indoor schovávanou“.

V neděli jsme uklidili a zahráli si ještě mezi sebou menší aktivity. Rozloučili se a vrátili domů. I když nás nebyl velký počet, přesto jsme si pobyt krásně užili a odjížděli s novými zážitky.

Martin B.

Aktuální akce

Škola čar a kouzel Středisko Pelhřimov
Letní tábor Ararat 2022 Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Pro více informací klikněte na den.

×