Víkendovka LT Ararat a LT Stroj času

Jako když podzimem zbarvený list snese se z koruny starého dubu na mokrou zem, stejně rychle uběhly společné chvíle na našem podzimním setkání táborů Ararat a Stroj Času. Ale rozhodně to stálo za to!
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 25.11.2022 - 27.11.2022

Od chvíle, kdy jsme v létě po táboře opouštěli cerekvickou faru, uběhl nějaký ten pátek, a tak bylo pro nás všechny podzimní setkání příjemnou záležitostí a odpočinkem od nudných školních dní.

V pátek jsme si po radostném shledání s kamarády v rychlosti osvěžili pravidla a poté následovaly nám známé hry jako demonstrace nebo upíři. Ty jsem si osobně užila, jelikož jsem se nemusela soustředit na vysvětlování pravidel a nedocházelo k nedorozuměním – pravidla jsem totiž znala. Po výborné večeři jsme si zahráli skvělou večerní hru, při které se z nás stali pronásledovaní křesťané a snažili jsme se vzít zpět naše peníze ukradené pronásledovateli. Řekla bych, že jsme byli velice úspěšní, protože ve finále nikdo nepřišel na faru s prázdnou.

Poté následovala krátká modlitba a dostali jsme papír, do kterého jsme si v průběhu tábora výměnou s ostatními vpisovali motivační citáty. Poté následovala večerka.

Ráno po rozcvičce a snídani jsme si ve dvojicích zahráli hru, při které jsme museli nejen vyluštit šifru, ale i krást životy v podobě pruhů látek ostatním dvojicím. V této hře spousta jedinců prokázala obrovskou soutěživost, kterou tak trochu odnesla má mikina (ale nevadí, tohle k pobytům v Cerekvi prostě patří, a navíc se to už vypralo).

Dále byla na programu svačina následovaná hrou Co na to Češi, kdy jsme se v pětičlenných skupinkách včetně jednoho vedoucího vžívali do zcela obyčejných českých občanů. Za sebe musím říct, že některé odpovědi byly opravdu zajímavé a hru jsem si náramně užila.

Po dobrém obědě následoval opravdu dlouhý polední klid neboli siesta. Každý se zabavil nějakým způsobem a nikdo se nenudil a já konečně stihla probrat všemožná témata se svými kamarády.

Po poledním klidu bylo na programu témátko o sociálních sítích, které jistě obohatilo naše znalosti a také jsme měli možnost slyšet názory ostatních. Tohle téma mi přijde pro naši věkovou kategorii hodně aktuální, takže to pro mě bylo celkem poučné. Při této příležitosti jsme se domluvili na společné skupině na sociální síti Messenger.

Večer následovalo promítání fotek a videí z letošních táborů a pak i kvíz, díky kterému jsem si všimla detailů, které jindy považovala za nepodstatné. Pak byla modlitba, která byla pěkná, na mě i ideálně dlouhá. No… a pak byla večerka.

Druhý den ráno jsme už jen uklidili faru, vyfotili se (skvělá byla možnost vyfotit se v libovolných skupinkách) a po mši jsme vyrazili domů.

Jídlo bylo vynikající, vedoucí (i kuchařky) šikovní a úžasní, budíčky také… inu, co více si člověk může přát. No a doufám, že se všichni zase co nejdříve uvidíme!!!

(autor článku: Marta Šefránková, účastník víkendovky)

Aktuální akce

Malý Ararat - letní tábor Středisko Pelhřimov
Farní tábor 2023 Středisko Pelhřimov
Velký Ararat - letní tábor Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Pro více informací klikněte na den.

×