Víkendovka Misijního klubka Pelhřimov

Sledovali jsme noční příšeru. Vyráběli jsme výrobky pro Misijní neděli. Sehráli jsme si malé divadlo i zahráli strategickou hru. Takový byl první pobytový víkend nového roku Misijního klubka Pelhřimov.
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 4. 10. - 6. 10. 2019

Téma víkendu nám přiblížila scénka o Milosrdném samaritánovi. Poté jsme se rozdělili do malých skupinek, ve kterých jsme si zahráli hru, během které jsme za správně zodpovězené kvízové otázky dostávali písmenka tvořící básničku.

Večer jsme ukončili celý den společnou modlitbou a chválami. Jelikož se nám ještě nechtělo spát, odebrali jsme se na noční hru, kde nás čekaly 3 stanoviště. Zde jsme museli splnit konkrétní úkol pro získání potřebného materiálu k nakreslení příšery, kterou jsme celou cestu sledovali. Po této hře jsme celí vyčerpaní zalehli ke spánku.

Sobotní ráno začalo společnou rozcvičkou, modlitbou a snídaní. Během dopoledne jsme vyráběli výrobky na blížící se  misijní neděli. I přes nepříznivé počasí jsme se po vyrábění přesunuli ven na dvůr, abychom si společně zahráli strategickou a zároveň vědomostní hru. Po obědě nás čekal polední klid, někteří z nás prožili volné chvíle hraním her, či sportem. Na začátku společného odpoledne jsme využili svou kreativitu a pokusili jsme se ztvárnit biblická podobenství formou scénky, kterou jsme představili ostatním. Následovala velká odpolední hra rozvíjející týmovou spolupráci, v rámci které jsme soupeřili mezi sebou. Stěžejním bodem hry bylo zmatení soupeře změnou identity, a tím i vlastností, kterou nám daná identita nabízela. Po vyčerpávající hře jsme se posilnili večeří. Celý den jsme poté zakončili modlitbou křížové cesty, jejíž zastavení byla rozmístěna po celé faře, každý si mohl text sám v tichu přečíst a rozjímat nad ním. Další bod programu byl nepovinný, přesto jsme se sešli v hojném počtu a podívali se na pohádku, po níž jsme již ulehli ke spánku. V neděli jsme brzy vstali a sbalili se. Kolem osmé jsme se již pomalu rozloučili a vyrazili do svých domovů.

D. Novakovičová

Aktuální akce

Letní tábor JUMANJI Středisko Pelhřimov
Letní tábor: Olympijské hry Středisko Pelhřimov
Letní pobytový tábor Ararat 2020 Středisko Pelhřimov
Ministrantský tábor 2020 Středisko Pelhřimov
Farní tábor 2020 Středisko Pelhřimov
Jarní víkendovka Ararat 2020 Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Pro více informací klikněte na den.

×