Výlet do VIDA - BRNO

VIDA BRNO - bylo co vidět i slyšet. Kdy se komu stane, aby se proletěl na křídlech ptáků? Nám se to stalo...
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 15. 2. 2022

O jarních prázdninách jsme vyrazili do vědeckého zábavného centra VIDA BRNO. Kromě vystavených exponátů, kterých bylo více než dost jsme se zúčastnili i dvou programů v místním divadle vědy. Prvním z nich byla názorná ukázka, jak moc jsou pravdivé tři Newtonovy pohybové zákony. Tuto pravdu jsme se dozvídali prostřednictvím soutěže, kde jsme tipovali správné odpovědi jednotlivých názorných pokusů z oblasti zákonů setrvačnosti, pohybu nebo akce a reakce.  Nechybělo moc a téměř jsme se jednou skupinkou z našich řad umístili na medailových místech. A tedy ještě jednou gratulace našim „mladým fyzikářům“.

Druhý program nás prostřednictvím 3D filmu vtáhl doslova do „ptačího světa“. Viděli jsme tak svět z ptačí perspektivy jako bychom seděli na křídlech ptáků. Kromě nádherné přírody jsme se dozvěděli zajímavosti o každoroční migraci některých ptáků. Příběh nám ukázal, jak moc je náročný v některých podmínkách let a kdy naopak ptáci využívají pro svůj let teplý vír, ve kterém odpočívají. Jak je náročné se bránit přirozeným predátorům a že existuje létající ryba.

Celý výlet jsme si společně báječně užili a nebýt „tajemné absence“ autobusu z Jihlavy do Pelhřimova, tak bychom byli o hodinu společně méně. I to bylo asi v plánu, možná rodičů, možná spokojených dětí.

MB

Aktuální akce

Škola čar a kouzel Středisko Pelhřimov
Letní tábor Ararat 2022 Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Pro více informací klikněte na den.

×