Světélková slavnost v Pacově 2021

Jsme rádi, že jsme se mohli opět společně sejít, abychom vzpomněli na naše blízké, kteří již nejsou mezi námi, ale i na ty, na které již nikdo nepamatuje.
Hlavní rubrika: Proběhlo
Rubriky: Proběhlo, Pacov
Datum zveřejnění: 1. listopadu 2021

Celý týden jsme se s dětmi na tuto slavnost pečlivě připravovali. Vyrobili jsme si lucerničky, svoje prosby a modlitby za naše prarodiče napsali na lampión vzpomínek a vysvětlili si, proč si Památku všech věrných zemřelých připomínáme.

Světélková slavnost začala požehnáním otce Jaroslava, který nám posvětil naše lucerničky, dušičkové věnce vyrobené z kaštanů a šípků a lampión vzpomínek. Poté jsme procházeli hřbitovem, symbolicky svítili na cestu dušičkám a zapalovali světélka na opuštěných hrobech. Lucerničky ve tmě pěkně zářily, osvětlovaly nám cestu a vytvářely tu pravou dušičkovou atmosféru. Cestou jsme se zastavili u kříže ve staré části hřbitova a u kněžského hrobu, kde jsme se společně pomodlili, položili věnce a zapálili svíčku. Celou slavnost jsme zakončili vypuštěním lampiónu vzpomínek. Krásně vzlétl k nebi a s ním i naše vzpomínky na zemřelé. Byl to pro nás všechny, zvláště pro děti, velký zážitek, když lampión se začal pomalu vznášet k nebi! 

A velké překvapení bylo i následné nalezení lampionu u našich kamarádů a paní učitelky u nich doma na zahradě.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří přišli, aby s námi tuto slavnost prožili. Všichni z Misijního klubka SVČ Síť a všichni malí i velcí z CMŠ Jonáš.

Aktuální akce

Příměstský tábor POD VĚŽÍ Středisko Veselí nad Lužnicí
Škola čar a kouzel Středisko Pelhřimov
Letní pobyt Velké Losiny Středisko Veselí nad Lužnicí
Letní tábor Ararat 2022 Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Pro více informací klikněte na den.

×