Letní tábor - Bude to cirkus

Starý, nemocný principál, který byl již na konci svého života, potřeboval někomu předat svůj cirkus. Poslal dopis svým čtyřem dětem – byznysmenovi, dělníkovi, spáči a jeptišce, aby za ním přijeli a soutěžili o to, kdo cirkus získá.
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 18. 8. - 23. 8. 2019

Děti navštívili krotitele zvířat v Tramtárii, artistky v Artádii a kouzelníka s klaunem v Bžundárii. Museli plnit různé úkoly, aby ukázali svou odvahu, trpělivost a sílu.

Po úvodním společném seznámení a scénce jsme se rozdělili do týmu a soutěžili jsme o cenné erby. Získané dřevěné erby ve tvaru cirkusového stanu, jsme si podle fantazie ozdobili,  a vymysleli si orginální pokřiky. Ještě ten večer jsme odletěli až do daleké Tramtárie.

Další den jsme se potkali s krotitelem zvířat, který krotil koně, medvěda a černého pantera. Abychom u něj uspěli, museli jsme ukázat, že máme dostatečnou trpělivost na zkrocení těchto divokých zvířat. Kromě této aktiity jsme hráli další oblíené hry jak venku tak i vevnitř. Večer jsme obdrželi etenky do Artádie.

Úterní ráno bylo přímo umělecké, kdy jsme shlédli scénku plnou artistek. Cílem dneška bylo prokázat sílu, hbitost a pružnost. Jen tak jsme se mohli stát cirkusovými artistkami a artisty.  Kromě náročných cvičení jsme se vydali i na výlet, při které jsme získávali ingregidence ke gulášové polévce. Všem se nám moc povedla a najedli jsme opravdu dosyta.

Síla byla opravdu dnes potřebná. Navštívili nás opravdoví parkuristé, kteří nám nejen předvedli své umění, ale naučili nás i některé svo kousky, skoky, hvězdy a přemety. Po tomto naročném programu jsme strávili večer v  Cirkulárii u principála, který zhodnotil dnešní společné snažení a popřál nám dobrou noc.

Uprostřed tábora nám bylo sděleno principálem, že nás bude po celý den sledovat a večer bude moudřejší v tom, komu cirkus předá. Opět jsme strávili celý den ve víru her a zábavy.  Večer svým dětem  principál řekl, že je z nich zklamán. Ale jejich pomocníčci (děti) jsou šikovní. Každá skupinka tedy dostala nějaké to ocenění: za týmového ducha, dobrou náladu, sílu a vytrvalost. Večer jsme odjížděli do Bžundárie.

Zde na nás čekal klaun a kouzelník. Od nich jsme získali prostý úkol: po celý denn brát věci s humorem a umět si ze sebe udělat srandu. Celkem nám to šlo a tak jsme večer obdrželi od klauna lístky zpět do Cirkulárie za principálem. U letadla jsme se však dozvěděli, že si z nás klaun pořádně vystřelil - dal nám falešné letenky.  Děti principála, nám pomocníkům poradili, že se máme pořádně vyspat na zítřejší den a společně s námi se za principálem vydají.

Hned ráno jsme s jeho dětmi vymýšleli taktiku, jak se dostat zpět do Cirkulárie. Náhle se objevil klaun, který nás sdělil, tajemství správného cirkusáka - umět si ze sebe udělat srandu. A jako omluvu nám dal návod na to, jak se dostat zpátky za principálem – museli jsme vyzrát nad osudem. A se nám všem nakonec povedlo a dostali jsme se k principálovi. Ten nám řekl, že nejlepší bude, když dá svůj cirkus všem svým čtyřem dětem, protože když spojí síly, cirkus bude nejlépe fungovat.

Za celotáborové snažení jsme  od principála dostali diplomy a balíčky s odměnami, rozloučili se a vyrazili do svých domovů.

Aktuální akce

Letní tábor JUMANJI Středisko Pelhřimov
Letní tábor: Olympijské hry Středisko Pelhřimov
Letní pobytový tábor Ararat 2020 Středisko Pelhřimov
Farní tábor 2020 Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Pro více informací klikněte na den.

×