Výlet - VIDA Brno

Změřili jsme si svou výšku výskoku, zjistili kolik pohybu musíme udělat, abychom z těla dostali kalorickou bombu v podobě brambůrek,  prošli jsme si obrovský model lidského srdce,...
Hlavní rubrika: Pelhřimov
Rubriky: Pelhřimov, Proběhlo
Termín konání kroužku: 5. 2. 2019

V rámci jarních prázdnin jsme připravili pro děti a mládež jednodenní výlet do zábavného vědeckého parku v Brně na výstavišti.  V malé skupince 8 účastníků jsme se v den „D“ vydali vlakem na místo dění. I když byla cesta vlakem poměrně dlouhá, nuda nás v žádném případě neotrávila. Cestou jsme hráli karetní deskové hry, povídali si, či se koukali z okna – zábava to byla hlavně pro kluky.

Po příjezdu do Brna jsme si nakoupili jízdenky na místní „šalinu“ a vyjeli směr Výstaviště. Areál je to ohromný a nalézt jednu výstavu v jednom z pavilónů byl takřka bojový úkol, o čemž jsme se rázem na vlastní nohy přesvědčili. Nutno podotknout, že jsme nechali našeho průvodce Káju, který se tu „prý vyzná“ a tak nás vedl a vedl….Nicméně do cíle jsme se přece jen dostali ale  jinou stezkou – tou správnou.

Po příchodu na místo činu, jsme krátce domluvili organizační věci. Poté jsme již vyběhli obdivovat více jak 170 exponátů na ohromné ploše. Mnohé z nich jsme si mohli vyzkoušet a přesvědčit se o fyzikálních, chemických, přírodních i dalších zákonitostech.  Změřili jsme si svou výšku výskoku, zjistili kolik pohybu musíme udělat, abychom z těla dostali kalorickou bombu v podobě brambůrek,  prošli jsme si obrovský model lidského srdce, kde jsme si změřili tepovou frekvenci, testovali jsme si svůj postřeh i rovnováhu….Zkrátka bylo toho tady hodně.

Výstava nás tak okouzlila, že na památky Brna již čas nezbyl, třeba příště. Zpáteční cestu jsme strávili o trochu rychleji v autobuse, který nás bezpečně dopravil až domů.

Aktuální akce

Letní tábor - Bude to cirkus Středisko Pelhřimov
Letní pobytový tábor Ararat 2019 Středisko Pelhřimov
Farní tábor Středisko Pelhřimov
Letní ministrantský tábor 2019 Středisko Pelhřimov
Víkendovka Misijního klubka 2019 Středisko Pelhřimov
Misijní pouť Klokoty Středisko Pelhřimov

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Pro více informací klikněte na den.

×